HomeSeniorenVeteranenWedstrijdverslagenDoenrade vets walst over NVC/Schinnen vets heen: 6-1

Doenrade vets walst over NVC/Schinnen vets heen: 6-1

Klasseverschil na rust ook in doelpunten uitgedrukt

 

Op de eerste aangename zaterdagmiddag van het jaar 2016 gingen de vets op jacht naar de derde overwinning van het voorjaarsseizoen. Ondanks het ontbreken van de nodige spelers waren er toch nog 13 spelers aanwezig, onder wie de van een blessure teruggekeerde Danny. Deze derde overwinning zou geboekt moeten worden tegen NVC/Schinnen vets.

In de openingsfase had Doenrade vets weliswaar meer balbezit, maar was het baltempo dusdanig laag dat de tegenstander steeds weer alle tijd kreeg om te hergroeperen op eigen helft en het speelveld klein te houden. En als Doenrade al eens een keer een opening vond, werden zij – vaak onterecht – afgevlagd vanwege vermeend buitenspel. NVC/Schinnen, in vrijwel niets het team dat het de vets de laatste keer enorm moeilijk maakte, vond het allemaal wel best en gokte feitelijk op een moment dat een dieptebal goed zou vallen. Maar de verdediging van Doenrade stond als een huis en gaf niets weg. Op een tweetal vrije trappen na die naast en over het doel verdwenen wisten de bezoekers niet gevaarlijk te worden. Aan de andere kant vond Doenrade af en toe een gaatje in de NVC/Schinnen-verdediging. Zo wist Niels zich aan de zijkant van de zestien vrij te spelen en probeerde hij Bernard aan te spelen. De voorzet werd echter met de hand gekeerd door een NVC/Schinnen-verdediger, waardoor scheidsrechter Ron niets anders kon dan de bal op de stip te leggen. Niels ontfermde zich ook deze keer om de strafschop, maar zag deze keer de bal op de lat uiteenspatten. De rebound wist Niels vervolgens niet de juiste richting te geven en daarmee ging een grote kans op een voorsprong verloren. Ondanks het stroperige spel bleef Doenrade vets de bovenliggende partij. Dit leidde uiteindelijk ook tot de verdiende voorsprong. Armand speelde Bernard aan, die met een demarrage zijn directe tegenstander wegsnelde en de bal panklaar breed legde op de attent meegelopen Niels. En dit soort kansen hoef je Niels tegenwoordig niet meer te geven, want dan is het resultaat bekend: 1-0. Het was wachten op meer doelpunten, maar geheel onverwacht viel deze aan de overzijde. Nadat een NVC/Schinnen-aanvaller luttele minuten vantevoren al dreigend was geweest, profiteerde deze speler van weifelend optreden van de Doenrade-verdediging en gaf een afgemeten voorzet af op een meegelopen NVC/Schinnen-aanvaller, die de bal probleemloos in het doel kopte: 1-1. Zo moest Doenrade weer opnieuw beginnen in de jacht op een hernieuwde voorsprong. En die was er enkele minuten later ook bijna geweest, nadat een goede combinatie tussen Arno Be. en Niels laatstgenoemde aan de rand van de zestien in balbezit bracht, de bal vervolgens voortzette richting Bernard, die de bal vervolgens in de handen van de gastendoelman schoot. Omdat het spelbeeld er niet beter op werd (traag baltempo Doenrade en NVC/Schinnen geloofde het zo wel), zochten beide teams de kleedkamers op met een 1-1 ruststand.

In de rust werden enkele tactische omzettingen besproken en werd tevens gepredikt voor rust in de overtuiging dat het klasseverschil zich uiteindelijk zou doen laten gelden. Niets bleek uiteindelijk minder waar.

Vanaf het begin van de tweede helft nam Doenrade vets het initiatief en zou dit ook blijven houden. NVC/Schinnen vets kwam er simpelweg niet meer aan te pas en werd steeds verder teruggedrongen. De eerste tien minuten wisten zij dit conditioneel nog op te brengen, maar vervolgens ontstonden steeds meer gaten die niet meer te dichten vielen. De vraag was dan ook niet of er doelpunten zouden vallen, maar wanneer en hoeveel. Het eerste gat werd na een kwartier geslagen. Nadat al enkele kansrijke aanvallen op het allerlaatste moment stranden, wist de thuisploeg dan toch de eerste bres te slaan. Een snelle uitgooi van Maurice gaf Niels een vrije doortocht vanaf de rechterflank en diens voorzet werd door Bernard keurig binnengetikt: 2-1. Daarna ontspon zich van Doenrade-zijde een speelwijze waar de teamspirit vanaf droop! Keer op keer werden aanvalsopzetten van NVC/Schinnen onderbroken, werden vanuit het middenveld tegenaanvallen opgezet en werden de aanvallers in stelling gebracht. Dat het met nog een kwartier te spelen nog steeds 2-1 stond, mocht feitelijk een klein wonder heten. Met als uitblinker een onvermoeibare Arno Be. regen zich de kansen voor Doenrade aaneen en was het aan onzorgvuldigheid in de afwerking te danken dat de wedstrijd niet vroegtijdig in het slot werd gegooid. Kansen voor achtereenvolgens Bernard, Boy, Niels, Arno Be. en Bart waren niet aan de thuisploeg besteed. Normaliter wil het dan nog wel eens zo zijn dat de treffer aan de andere kant valt. Maar deze keer viel er voor de bezoekers geen eer te behalen. Want de mandekkers gaven hun directe tegenstanders simpelweg geen schijn van kans. Zowel Maurice, Jan G. (met 59 jaar!!!) en Peter speelden foutloos. En wat de tweede helft ook steeds weer goed bleef gaan, was dat de verdediging bij het onderbreken van een aanval direct Armand of Boy zocht, om van daaruit weer aan een aanval te beginnen. Meer treffers konden simpelweg niet uitblijven. Het was uiteindelijk Luc die de wedstrijd in het slot gooide. Na goed inschuiven van achteruit begon hij aan slalom langs drie NVC/Schinnen-verdedigers om vervolgens vanaf een meter of twintig met een droge knal voor de 3-1 te zorgen. Doenrade bleef wervelen en NVC/Schinnen kwam gewoon adem te kort om de thuisploeg nog af te stoppen. Nu was het Bernard die zich aan de zijkant van de zestien voorbij zijn tegenstander wist te spelen en met een schot in de korte hoek tekende hij voor de 4-1. Daarna brak Maurice voor de zoveelste keer een aanval van NVC/Schinnen af, passte hij de bal naar Armand die zich ontdeed van drie tegenstanders en de bal op Boy speelde. Boy vond vervolgens de vrije ruimte waarin Niels was gerend en deze legde de bal andermaal panklaar af voor Bernard: 5-1. Een aanval uit het boekje! Het slotakkoord was van Luc, die door Arno in de zestien werd vrijgespeeld en van dichtbij de 6-1 op het bord zette. Armand liet daarna nog een grote mogelijkheid liggen op nog een treffer door i.p.v. een onderschepte bal bij zich te houden en de zestien in te dribbelen te kiezen voor een schot met rechts, waarmee hij net niet een laag overvliegende vogel raakte. Niet veel later floot de prima leidende Ron voor de laatste keer in deze sportieve wedstrijd. Eindstand: 6-1.

Mannen, wat een geweldige tweede helft hebben we op de mat gelegd! Dan is het echt genieten om te zien wat iedereen voor elkaar over heeft en hoe makkelijk voetbal kan zijn als we allemaal de juiste dingen doen! Een goede opsteker voor komende zaterdag, als om 17.00 uur de beladen uitwedstrijd tegen Schinveld vets wacht. Een zware opgave in meerdere opzichten, dus we zijn gewaarschuwd!

Sitedoenrade1

RKVV Doenrade

Ga naar boven