HomeSeniorenVeteranenWedstrijdverslagenVeerkrachtig Doenrade vets verslaat stug Armada vets: 4-2

Veerkrachtig Doenrade vets verslaat stug Armada vets: 4-2

Op deze nog steeds koude zaterdagmiddag in april kregen de Doonder vets bezoek van Armada vets uit Grevenbicht. Een totaal onbekende tegenstander, waar we van tevoren alleen van wisten dat hun doelman de broer van onze Jean is. Met een ruime selectie van 16 man (inclusief John W. en Hans) was er voor de technische staf een ruime keuze om de ongelukkige nederlaag van de week ervoor tegen Schinveld recht te zetten.

Een stormachtig begin van de bezoekers uit Grevenbicht toonde direct de pretenties van onze tegenstander van de middag. De eerste vijf minuten had Doenrade vets vrijwel geen moment de bal langer dan vijf tellen in hun bezit en drong Armada, via een uitstekend spitsenkoppel, direct flink aan bij John W. Gek genoeg was het bij de eerste keer serieus balbezit van Doenrade vets meteen raak. Peter onderbrak een aanval van Armada en speelde de bal naar Armand. Deze stuurde Niels de diepte in, die zich ontdeed van een tegenstander en de bal passte naar de meegelopen Boy. Boy zag Bernard geheel vrij staan in de zestien en speelde hem aan. Bernard schoot deze opgelegde kans vervolgens onberispelijk binnen: 1-0. Doenrade vets kwam daarna steeds wat beter in de wedstrijd, maar moest op zijn hoede blijven voor de gevaarlijke Armada-aanval. Zo ontspon zich een gelijkopgaande wedstrijd tussen twee zeer sportieve ploegen en kwamen er aan beide zijden kansen, waarbij de beste kansen toch wel voor de thuisploeg waren. Eerst speelde Niels zich na fraai samenspel met de hardwerkende Danny vrij op de rand van het zestienmetergebied. Zijn geplaatste schot spatte echter buiten bereik van de doelman uiteen op de paal. Aan de overzijde combineerde Armada diverse keren gevaarlijk tot aan de zestien van Doenrade en ook een aantal keren erin, maar werden de aanvallen op het juiste moment weer onderbroken of was het afstandsschot uit de tweede linie onzorgvuldig. Ook Doenrade klopte nog een aantal keren op de deur bij Armada. Zo zag Armand zijn schot met rechts vanaf een meter of twintig net aan de verkeerde kant van de paal verdwijnen en miste Peter na een knappe individuele actie (vanaf eigen helft passeerde hij twee Armada-spelers) oog in oog met de gastendoelman. Zo bleef de wedstrijd in evenwicht, waarbij het de Doonder vets steeds beter lukte om de aanvoer naar de spitsen af te sluiten en bij eigen balbezit het middenveld te domineren door prima positiespel bij het eigen middenveld (Danny/Armand/ Boy/Bart), het prima verdedigen van de Armada-aanvallers (Luc/Maurice/Peter/Arno) en het harde werken van de spitsen (Niels en Bernard), waardoor doelman John W. zich vrijwel niet hoefde te onderscheiden. Omdat de scherpte bij de eindpass aan de zijde van Doenrade op de beslissende momenten echter ontbrak, gingen beide ploegen de rust in met een 1-1 tussenstand.

In de tweede helft trok Doenrade vets, mede onder impuls van de ingevallen “oudjes” Jean en Jan G., stormram Hans en meester-ontregelaar Marc, het initiatief naar zich toe. De ene na de andere mooie aanval voltrok zich richting de Armada-doelman en het was aan de afwerking te wijten dat na twintig minuten voetballen in deze tweede helft nog steeds de 1-1 stand op de borden stond. De eerste kans was voor Hans. Na weer goed voorbereidend werk van Danny kreeg hij een prima kans, maar hij zag zijn schot in de linkerbenedenhoek nog net gekeerd worden door de gastendoelman. Diezelfde Hans leidde niet veel later een vloeiende counter in. Hij snelde langs zijn directe tegenstander en gaf de bal vervolgens aan Bernard. Bernard zag de meegelopen Armand en legde de bal breed. Armand schoot vervolgens van zo’n 20 meter hard op doel, maar wederom stond de doelman van Armada op zijn post. De grootste kans was echter voor Bernard. Na de diepte te zijn ingestuurd door Armand, zette hij op pure wilskracht zijn directe tegenstander aan de kant om zo een vrije doortocht naar het Armada-doel te creëren. In plaats van de bal op de geheel vrijstaande Jean te passen, ging Bernard voor eigen succes, maar weer was de Armada-doelman winnaar van dit onderonsje. En zoals zo vaak in het voetbal, valt het doelpunt dan ook aan de andere kant. Uit het niets leidde een op het oog onschuldige voorzet van een Armada-middenvelder tot een strafschop voor de gasten. Dit kwam omdat niet John W. maar Maurice de bal met de hand beroerde. De pingel werd vervolgens feilloos binnengeschoten door een Armada-aanvaller. Doenrade was even van slag, maar al snel kwam de onverzettelijkheid wat dit team de laatste weken kenmerkt, weer naar boven. Zo bleef de thuisploeg zoeken naar de gelijkmaker en waren achtereenvolgens Bernard, Armand (2x) en Jan G. dichtbij de gelijkmaker. Aan de overzijde kreeg Armada ook nog een megakans, maar deze was niet aan één van de Armada-aanvallers besteed (in kansrijke positie schoot deze de bal naast het doel). Net op het moment dat de twijfel bij Blauw-Witten leek te gaan toeslaan, hielp uitgerekend de beste man aan Armada-zijde de thuisploeg terug in het zadel. Bij een onschuldige terugspeelbal wachtte de doelman te lang met het wegtrappen van de bal, zodat de onvermoeibare Marc hem de bal wist te ontfutselen en Doenrade – toch vrij onverwacht maar op dat moment zeker wel verdiend – langszij bracht. Doenrade bleef de betere ploeg, maar het harde werken begon toch wel zijn tol te eisen aan beide zijden. Zo belandde de wedstrijd aan in de laatste vijf minuten en leek een gelijkspel in de maak. Maar het wilskrachtige Doenrade wenste hier niet aan mee te werken. Na een onderbroken aanval van Armada kwam Maurice in balbezit. Via Maurice belandde de bal bij Armand, die met een prachtige pass langs de lijn Bernard de vrije ruimte in speelde. Bernard liet de Armada-verdediging vervolgens zijn hielen zien, behield in de zestien het overzicht en stelde Niels (ingevallen voor de geblesseerd geraakte Hans) in staat de 3-2 aan te tekenen. En de koek was nog niet op. Want vlak voor tijd bereikte Armand met een “befreiungsschlag” onbedoeld de geheel vrijstaande Niels, die niet vergeten was wat enkele minuten eerder gebeurd was en nu Bernard in de gelegenheid stelde om de wedstrijd definitief in het slot te gooien: 4-2. En zo eindigde een heerlijke veteranenpot tegen een zeer sportieve tegenstander in een – over het geheel gezien verdiende – overwinning van de Doenrade vets.

Sitedoenrade1

RKVV Doenrade

Ga naar boven