HomeSeniorenVeteranenWedstrijdverslagenSuperieur Amstenrade vets spaart teleurstellend Doenrade vets: 5-3

Superieur Amstenrade vets spaart teleurstellend Doenrade vets: 5-3

Score is zwakke afspiegelingen van werkelijke krachtsverhoudingen

Na de knappe overwinning vorige week op Armada vets stond vandaag de eerste van vijf opeenvolgende uitwedstrijden op het programma. De Doonder vets gingen deze zaterdagmiddag op bezoek bij buur Amstenrade vets, een ploeg waartegen de laatste seizoenen wisselende resultaten geboekt worden. Door de nodige afmeldingen stonden er 13 spelers op het appèl.

In de eerste helft werden de krachtsverhoudingen deze middag al snel duidelijk. Amstenrade vets, met in hun midden o.a. oud-eerste elftalspelers Rais, Van de Oever, Setzu en Parinussa en het gevaarlijke spitsenduo Quaedvlieg en (Bas) Spoelstra bepaalden vanaf de aftrap het spelbeeld. Zij lieten de bal prima rondgaan en met veel beweging in de ploeg werd zorgvuldig naar gaten in de Doonder defense gezocht. Gaten die er deze middag plenty zouden vallen. En als Doenrade vets dan eens eindelijk balbezit had, werd zo’n tien meter op de helft van Doenrade vets druk gezet. En dat resulteerde steevast in het terugwinnen van de bal. Zo drukte de thuisploeg de bezoekers ver terug, maar wist Doenrade vets de eerste 15 minuten ongeschonden door te komen. Sterker nog, de eerste de beste fatsoenlijke aanval had zelfs een doelpunt kunnen opleveren. Een mooie combinatie tussen Boy en Bart leidde tot een voorzet van laatstgenoemde op Niels. Niels had echter geen idee van zijn vrijheid op dat moment en in plaats van de bal aan te nemen en zo vrij naar doelman Van Kessel door te lopen, schoot hij vanaf een meter of twintig op doel. Dit schot ontbeerde echter kracht en precisie. Hoewel Doenrade vets de geledingen nog gesloten wist te houden, stond het organisatorisch niet goed. Reden om Arno Be. door te schuiven om de balans op het middenveld, dat tot dan toe vrijwel alleen maar achter de bal aan zat te lopen, te herstellen. Deze opzet slaagde, maar het leidde uiteindelijk wel tot onstabiliteit in de verdediging. Het duurde dan ook niet lang voordat het mis zou gaan, al lag hier wel een persoonlijke fout aan ten grondslag. Onnodig balverlies bij het uitverdedigen bij de achterlijn bracht Setzu in de zestien in balbezit, die de geheel vrijstaande Spoelstra vond. Deze bedacht zich geen moment en liet Danny voor de eerste keer deze middag kansloos: 1-0. Ook daarna bleef Amstenrade vets heer en meester. Zo ontstonden tal van hachelijke momenten voor het doel van Doenrade vets, maar wist de thuisploeg niet verder te profiteren. Doenrade vets bleef achter de feiten aanlopen en zag Amstenrade vets na ca. 25 minuten voor de tweede keer toeslaan. Na balverlies op de helft van Amstenrade vets sloegen de Oranje-Witten genadeloos toe. Via de lepe Rais belandde de bal bij Van de Oever, die op zijn beurt Spoelstra op maat bediende: 2-0. Het spelbeeld bleef onveranderd en Amstenrade vets liet na om de score uit te bouwen. Doenrade vets wist zich slechts twee keer onder de druk van Amstenrade vets uit te voetballen. De eerste keer vond Armand met een steekpass Bernard, die en tegenstander passeerde en met rechts net over schoot. De tweede keer speelde Peter – ingevallen voor de geblesseerd geraakte Ivo – Bernard op eigen helft aan, die vervolgens aan een indrukwekkende solo begon en op kracht en snelheid de zestien van Amstenrade bereikte, Parinussa uitspeelde en keihard met links de bal achter Van Kessel schoot: 2-1. Omdat scheids Stevens de Blauw-Witten op slag van rust spaarde door geen strafschop te geven na een overtreding op Spoelstra in de zestien, konden de Doonder vets met een nog steeds hoopgevende tussenstand het kleedlokaal opzoeken. Ruststand: 2-1.

De tweede helft leek Doenrade vets iets meer in de wedstrijd te komen. Amstenrade vets kwam minder aan hun combinatiespel toe en kwam ook niet echt meer in de buurt van Danny. De enige keer dat dit wel gebeurde, ontsnapte Doenrade vets aan een tegentreffer. Na onoplettendheid in de verdediging kwam Setzu in kansrijke positie, maar zijn schot ging net voorlangs.

De eerste keer dat Doenrade vets in de buurt van het Amstenrade-doel kwam, was het meteen raak. Een ingooi van Bernard belandde voor de voeten van Boy, die met een schitterende boogbal doelman Van Kessel verraste: 2-2. En zo stond Doenrade vets in zijn slechtste wedstrijd van het seizoen plot op gelijke hoogte met een veel sterkere tegenstander. Zou er dan toch nog een stunt mogelijk zijn? Het antwoord hierop was even ontnuchterend als pijnlijk: nee. Want binnen tien minuten stond Doenrade vets op een onoverbrugbare achterstand. Eerst was het Rais die met een magistrale dieptepass de deze middag niet af te stoppen Spoelstra vond die werkelijk op schitterende wijze de bal in 1 keer voorbij Danny schoot: 3-2. Daarna bood Doenrade vets wederom een helpende hand door een ingooi pardoes bij Setzu in de voeten te gooien. Deze vond – jawel hoor – weer Spoelstra en voor laatstgenoemde was het een koud kunstje om zijn vierde treffer van de middag te laten aantekenen: 4-2. En als sluitstuk speelde diezelfde Spoelstra de verdediging dol met een fraaie individuele actie om af te sluiten met een doeltreffend schot vanaf een meter of 18: 5-2. Doenrade was murw gebeukt en feitelijk rijp voor de slacht. Gelukkig liet de thuisploeg de teugels wat vieren, al had Spoelstra bijna nog zijn zesde van de middag gemaakt, ware het niet dat Peter op de doellijn redde. En omdat de overige aanvallen vanwege concentratieverlies steeds sneller stokten en diverse afstandsschoten het doel misten, kon Doenrade zich weer een beetje oprichten. Zo testte Armand de vuisten van Van Kessel met een afstandsschot en wist Boy de rebound niet voorbij diezelfde Van Kessel te frommelen. Boy viel hierbij ongelukkig op zijn toch al gekwetste schouder en moest noodgedwongen even het veld verlaten. Dit was overigens wel een beeld dat bij veel spelers hoorde deze middag, want ook Arno Be., Jan, Niels, Jean en Bernard hadden allemaal last van spierblessures. Maar ondanks het matige voetbal deze middag kenmerkt dit Doonder vets zich dit seizoen wel door wilskracht en speelden alle gladiatoren de wedstrijd gewoon uit. Dat is dan toch een compliment! Zoals gezegd stond Boy even noodgedwongen langs de kant en juist op dat moment sloeg Doenrade vets toe. Een prachtige dieptepass van Bart bereikte Bernard, die met een hard schot Van Kessel kansloos liet: 5-3. Zo zag de score ondanks het kwaliteitsverschil er al weer een stuk beter uit. En het had nog wat draaglijker kunnen worden als eerst Bart na een goede combinatie tussen Armand en Bernard in vrijstaande positie een goede schietkans kreeg, maar uiteindelijk besloot de bal naar Bernard af te spelen. Deze bal werd onderschept, maar kwam bij Armand terecht die de achterlijn opzocht en Bernard in de zestien aanspeelde. Bernard besloot om uit de draai te schieten, daar waar Peter op de zestien klaar stond om de trekker over te halen. Nu wist Van Kessel de inzet van Bernard te pareren. Niet veel later werden de vets uit hun lijden verlost nadat scheids Stevens voor de laatste keer deze middag floot voor het eindsignaal. Eindstand: 5-3.

Tja, mannen. Ook wij kunnen wel eens een off day hebben. Dat we desondanks de wedstrijd met 11 man hebben kunnen beëindigen (ondanks alle pijntjes) en toch 3 keer weten te scoren, zegt natuurlijk ook wel weer wat. Hopelijk zitten we komende zaterdag weer wat ruimer in de mensen, want dan wacht een loodzware opgave in de vorm van UOW ’02 (aanvang: 17.00 uur), die vorig seizoen hebben laten zien over een ijzersterk veteranenteam te beschikken. Maar een Doonder in vorm kan ook in Landgraaf een goed resultaat neerzetten!

Armand Jeurissen

Sitedoenrade1

RKVV Doenrade

Ga naar boven