HomeSeniorenVeteranenWedstrijdverslagenDoenrade vets verrassend ruim onderuit tegen Hellas vets

Doenrade vets verrassend ruim onderuit tegen Hellas vets

 

Gemiste kansen breken Doonder vets lelijk op

Op deze broeierige zaterdagmiddag gingen de Doonder vets voor alweer de laatste wedstrijd van het voorjaarsseizoen 2015/2016 op bezoek bij Hellas vets. Ondanks diverse afmeldingen stonden er toch weer 14 vets te trappelen om de wei in te mogen.

De aanvangsminuten van de eerste helft waren veelbelovend. Een prima individuele actie bracht Armand op de rand van de zestien meter, waarbij hij de combinatie met Niels zocht, maar de kaats van Niels was net te hard voor Armand om in kansrijke positie te geraken. Hierna was het ook direct afgelopen met de aanvallende intenties van de bezoekers en nam de thuisploeg het heft in handen. Hellas vets bleef Doenrade vets onder druk zetten en houden. De ene na de andere aanval volgde richting John en met kunst en vliegwerk bleven de Doonder vets overeind. Zo overleefden de Blauw-Witten zeker drie hachelijke momenten in en rondom de zestien (inclusief een knappe redding van torwart John) en wist Hellas ondanks een aantal hoekschoppen niet echt door te drukken. Doenrade vets kwam simpelweg niet in de wedstrijd. Over de gehele linies had Hellas de overhand. Net wat feller in de duels, net wat sneller reageren bij afvallende ballen, net wat meer van alles eigenlijk. Waar Doenrade vets vooral moeite mee had, was het pressievoetbal van de thuisploeg. Bij balbezit van Doenrade vets zetten de gastgevers direct druk en omdat Doenrade vets in die situaties de rust niet wist te bewaren, hadden de Paarsen al snel de bal weer terugveroverd. Tel daarbij op dat Doenrade vets zich aanvankelijk geen raad wist met de inschuivende verdedigers en de moeizame bevalling van de eerste helft was verklaard. Toch kwam de eerste echte dikke kans voor rekening van Doenrade vets. Via een fraaie actie van “thuisspeler” Ruud kwam Niels oog in oog met de Hellas-keeper te staan. Niels, normaal dodelijk effectief dit seizoen in dit soort situaties, wist de keeper echter niet te passeren en zag zijn schot knap gekeerd worden door de thuisdoelman. En zoals wel vaker dit seizoen lag de bal er enkele minuten later aan de overkant wel in. Na weifelend optreden in de Doenrade-verdediging volgde een voorzet vanaf de linkerkant. Deze voorzet werd opgevangen door een Hellas-aanvaller, die de bal op maat breed legde op een Hellas-middenvelder, die zich geen moment bedacht en de 1-0 binnenschoot. Dit was nog een extra klap voor Doenrade vets, die het toch al zwaar hadden met zowel de weersomstandigheden én de tegenstander. Hellas vets bleef zoeken naar meer doelpunten, maar behoudens een constant overwicht en een schot op de paal wisten zij geen echte grote kansen te creëren. Halverwege de eerste helft volgde een tactische omzetting in de zin dat Armand bij balbezit van Hellas vets ging doorschuiven op de inschuivende verdediger en laatste man Jan de vrijkomende middenvelder ging opvangen. Hierdoor kwam er meer evenwicht in de wedstrijd. Sterker nog, Doenrade vets kreeg dé kans om langszij te komen. Ruud werd deze keer vrij voor de keeper gezet door Boy, maar ook hij zag zijn inzet op fraaie wijze gekeerd worden door de Hellas-keeper. Het werd er vervolgens allemaal niet makkelijker op nadat in een tijdsbestek van 5 minuten zowel Niels alsook Jean geblesseerd naar de kant moesten gaan. Hierdoor kwamen spelers op voor hen ongebruikelijke posities uit, wat overigens met veel enthousiasme werd ingevuld maar wat het spelbeeld niet ten goede kwam. Daarbij kwamen Armand en Boy, normaliter de vormgevers, ook niet in hun vertrouwde spel, waardoor de aanvoer naar de voorhoede meer dan eens vroegtijdig stokte en die momenten waarop al eens een gevaarlijke situatie kon ontstaan, verdwenen als sneeuw voor de zon.

Zo bereikten de Doonder vets met hangen en wurgen de rust met een 1-0 achterstand.

De tweede helft leefde de hoop dat Hellas vets niet nog een helft het pressievoetbal konden blijven volhouden. Dit viel echter tegen, want ook de tweede helft had Hellas vets veruit het meeste balbezit. Maar het eerste kwartier kwamen ze weliswaar rond de 16, maar niet gevaarlijk in de zestien. Zo kon het dan ook gebeuren dat uit het niets weer een megakans voor Doenrade vets ontstond. Een lange bal werd door een Hellas-verdediger opgevangen, maar te kort teruggespeeld op de keeper. Ruud onderschepte deze bal en leek op weg naar de gelijkmaker. Maar nu zag hij tot afgrijzen van zichzelf de bal naast de verkeerde kant van de paal belanden. En ja, net als in de eerste helft kreeg Doenrade vets in de tegenaanval de deksel op de neus. Na een flipperkastachtige scrimmage waar Hellas vets tot drie keer toe vergat de trekker over te halen, viel de bal in vierde instantie wel op de juiste wijze voor de voeten van een Hellas-aanvaller: 2-0. En nadat binnen vijf minuten een Hellas-middenvelder profiteerde van zwak uitverdedigen aan Doenrade-zijde en de 3-0 liet aantekenen, was de wedstrijd gespeeld. Dat was feitelijk de nekslag voor Doenrade vets, want het geloof in een goed resultaat ebde zienderogen weg. Doenrade vets ging vervolgens met de moed der wanhoop aanvallen, maar met een brandende zon gaat dat in de praktijk een stuk moeizamer dan wanneer er een voorsprong verdedigd dient te worden. De volgende tegenslag was een blessure voor Marc, die kort na zijn invalbeurt alweer het veld kon verlaten. Door de va banque wijze van spelen ontstonden er kansen over en weer. Zo kwam een Hellas-aanvaller zeker tot 2 keer toe oog in oog met John, maar deze wilde van geen wijken weten en hield Doenrade vets nog enigszins in de race. Ook Maurice, die zich knap herstelde van een moeizame eerste helft, redde nog diverse keren, waarmee een hogere score voorkomen kon worden. Verder een groot compliment aan Arno Be. die belast werd met de (10 jaar jongere) spelmaker van Hellas, maar hem toch behoorlijk aan banden wist te leggen. Aan de overzijde had Armand Peter via een steekpass een vrije doortocht richting Hellas-doelman moeten bieden, maar zoals zo vaak deze wedstrijd was de eindpass ongekend slordig en wist een Hellas-verdediger zodoende erger te voorkomen. Ook Boy was nog dicht bij de eretreffer. Na eindelijk een fatsoenlijke combinatie via vier schijven kapte Boy zich op de rand zestien vrij, maar zijn schot vloog net naast de verkeerde kant van de kruising. De volgende opgelegde kans was voor Armand. Na een prachtige dieptepass van Peter kwam ook Armand vrij voor de keeper, maar – geheel in het beeld van de gebrekkige afwerking deze wedstrijd – produceerde Armand een slap rollertje langs de uitgekomen keeper die naast het doel verdween. Nadat het vervolgens Peter in een 2 tegen 1 situatie net niet lukte om de vrijstaande Armand in de zestien aan te spelen, was het wel duidelijk dat Doenrade vets deze wedstrijd geen doelpunt zouden gaan maken. Omdat ook Hellas vets het wel geloofde, eindigde de wedstrijd dan ook in een afgetekende overwinning voor de thuisploeg. Eindstand: 3-0.

Tja, mannen. “You win some, you lose some”, zullen we maar zeggen. Na de uitstekende prestatie tegen Süsterseel vets was het deze wedstrijd helaas allemaal net niet. Want al doet de eindscore anders vermoeden, wij hadden met afstand de beste kansen. Maar als je niet scoort, kun je nu eenmaal ook niet winnen. En zo gaan we nu naar een lange zomerstop, waarbij iedereen ruimschoots de kans krijgt om te herstellen van de blessures en weer fris en fruitig aan het nieuwe seizoen kan beginnen. Let wel op, we beginnen pas weer op 3 september 2016 met een thuiswedstrijd tegen IVS.

Maar eerst nog op 18 juni 2016 de seizoensafsluiting, waar we met zijn allen nog eens kunnen terugkijken op alle hoogte- en dieptepunten die het seizoen 2015/2016 voor ons gekend hebben.

Nu het seizoen ten einde is, leek het mij leuk om evenals vorig seizoen even terug te blikken aan de hand van diverse statistieken.

Het seizoen 2015/2016 in cijfers uitgedrukt:

 • Aantal gespeelde wedstrijden:                22 (waarvan 9 thuis en 13 uit)
 • Gewonnen wedstrijden:                            11
 • Gelijke spelen:                                                1
 • Nederlagen:                                                     10
 • Doelsaldo:                                                         60 voor, 46 tegen
 • Clean sheets:                                                    4
 • Bijna doelpunten                                           38
 • Grootste overwinning: Eikenderveld uit: 0-6
 • Grootste nederlaag: Havert-Stein uit: 9-3
 • Doelpuntenmakers:
  • Bernard Wijenberg                           23
  • Niels Meijers                                        13
  • Roger van Kempen                           6
  • Armand Jeurissen                             5
  • Luc van Neer                                        3
  • Bart Arets                                               2
  • Danny Halmans                                 2
  • Arno Benneker                                   1
  • Maurice Jongen                                  1
  • Marc Verhooren                                 1
  • Boy de Rooy                                          1
  • Gastspeler Havert                              1
  • Eigen doelpunt:                                  1
 • Assists:
  • Boy de Rooy                                         8
  • Niels Meijers                                        8
  • Bernard Wijenberg                           7
  • Bart Arets                                              4
  • John Jacobs                                         2
  • Arno Benneker                                  2
  • Jean Houben                                      2
  • Ger Gouw                                             2
  • Peter Mares                                         1
  • John Jacobs                                        1
  • Armand Jeurissen                           1
  • Danny Halmans                               1
  • Piet Beerens                                       1
  • Luc van Neer                                      1
  • Roger van Kempen                          1
  • Hans Wilbrink                                   1
  • Peter Mares                                         1
  • Gastspeler Havert                             1

Mannen, we mogen opnieuw terugkijken op een bijzonder seizoen, in vele opzichten! Een seizoen waarin we mede-oprichter/coach/scheidsrechter maar bovenal ook vriend Harry hebben verloren en veel te kort erop ook supporter Mia, flinke lichamelijke ongemakken voor Roger, veel blessures bij heel veel spelers en het vertrek van Maurice, John, Jan en Piet. Verder hebben we twee nieuwe vets mogen verwelkomen in de persoon van John (Widdershoven) en Hans (Wilbrink). Sportief gezien hebben we beter gepresteerd dan vorig seizoen. We hebben vaker gewonnen, veel meer gescoord en minder doelpunten tegen gekregen.  Voor de winterstop hebben we beduidend beter gepresteerd dan na de winterstop. Ten slotte wederom een woord van dank van mijn zijde dat we ook dit seizoen nog steeds een (h)echt team zijn die voor elkaar willen knokken en voor elkaar klaar staan. Dat dit niet altijd lukt maakt helemaal niks uit! Over een heel seizoen hebben we ijzersterke wedstrijden (Eikenderveld uit, IVS uit, Schinnen/NVC thuis, Armada thuis, Süsterseel uit) afgewisseld met wat mindere vertoningen (Adveo uit en thuis, Amstenrade uit, Hellas uit, maar we hebben ook in die wedstrijden toch altijd weer voor een goed resultaat gespeeld. Chapeau daarvoor!

We zijn en blijven echt een mooi stel bij elkaar! Laten we dat nog in lengte van jaren zo voortzetten!!!

Sitedoenrade1

RKVV Doenrade

Ga naar boven